Let Českých aerolinií z Helsinek musel být evakuován, na palubě stroje se objevil kouř

Cestující Českých aerolinií museli v Helsinkách těsně před startem nouzově opustit letadlo, na jehož palubě se náhle objevil dým. Podle mluvčího ČSA Daniela Šabíka se nikomu nic nestalo, jelikož posádka je na podobné situace připravena. Odlet byl zrušen a pasažéři čekají v Helsinkách na další pokyny. Důvod kouře na palubě mluvčí nesdělil.

Helsinki Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé letadlo opouštěli po nafouknutých skluzavkách, jak je vidět na videu na sociálních sítích. Evakuace byla nařízena krátce před odletem stroje, který měl do Prahy dorazit kolem 17. hodiny.

Evakuovaný Airbus A319 na přistávací dráze | Zdroj: Profimedia

„Před startem pravidelné linky Českých aerolinií z Helsinek do Prahy letadlem Airbus A319 zaregistrovala naše posádka zápach a kouř ve střední části kabiny pro cestující. Kapitán z těchto důvodů rozhodl o evakuaci cestujících a posádky, která proběhla bez problémů. Všichni pasažéři a členové posádky jsou v pořádku,“ sdělil mluvčí.

Podle něj jsou posádky na takové situace pravidelně školené, letadlo nyní kontrolují technici. „Cestujícím v Helsinkách poskytneme péči a dopravíme je do cíle cesty alternativním způsobem,“ uzavřel mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme