Lidovečtí ministři nepodpoří uznání samostatnosti Kosova

Předsednictvo KDU-ČSL se dnes shodlo na tom, že otázka uznání samostatnosti Kosova vyžaduje delší diskusi. Proto zatím její ministři uznání této bývalé jihosrbské provincie nepodpoří. Návrh na uznání Kosova hodlá ve středu vládě předložit ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo KDU-ČSL | Foto: KDU-ČSL

Lidovci tvrdí, že uznání Kosova by v současné době bylo dalším z kroků, který může vést k budoucí nestabilitě národnostně rozděleného regionu. Obávají se také, že by to znamenalo narušení hranic garantovaných po druhé světové válce a zhoršení výborných vztahů mezi Českem a Srbskem. Záměr lidovců - zatím na vládě nepodpořit samostatnost Kosova - Radiožurnálu potvrdil šéf klubu KDU-ČSL Pavel Severa:

"Otázka Kosova je pro nás velmi vážná. Chtěli jsme jednání koaliční devítky, abychom o tom problému diskutovali, protože to je nevratný krok. Bohužel to jednání zatím nebylo potvrzeno. A pokud je to v tomto stavu, nejsme nyní za dané situace připraveni uznání Kosova podpořit. Zdá se nám, že je tam spousta ,nevydiskutovaných' záležitostí do budoucna, o kterých bychom chtěli hovořit. Ale zatím nám to nebylo umožněno."

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme