‚Byl to špatný příklad.‘ Maláčová se omluvila za to, že srovnávala covid s druhou světovou válkou

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se v pondělí omluvila za nedělní vyjádření, že ani druhá světová válka nezpůsobila takové škody na vzdělávání dětí jako současná pandemie koronaviru. Novinářům řekla, že výrok byl neadekvátní a omlouvá se, pokud se někoho dotkl.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Celá země stojí. Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid. Žádná jiná situace nám nezastavila fakt, že děti chodily do škol,“ řekla Maláčová v televizní debatě na CNN Prima News.

Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid, říká Maláčová. Navrhuje příspěvek pro lidi v karanténě

Číst článek

Proti výroku se vymezili někteří politici nebo ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát. Připomněl, že židovským dětem bylo za války znemožněno studovat ve všech školách. Vyjádření také vzbudilo kritiku novinářů, kteří jí vyčítali neúctu k obětem války a utrpení milionů dalších.

Maláčová v pondělí řekla, že měla na mysli to, že děti už rok nemohou chodit do škol.

„Byl to ale špatný příklad, naprosto neadekvátní. Rozhodně jsem nechtěla snižovat lidské utrpení. Vůbec jsem se nechtěla nikoho dotknout a pokud se to někoho dotklo, tak se omlouvám,“ řekla místopředsedkyně ČSSD.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme