Meteorologové varují před vichřicí a možnými záplavami

Meteorologové předpovídají na víkend vydatné srážky a vítr o síle vichřice. Například na Šumavě teploty už vystoupily nad bod mrazu a místy padá déšť se sněhem, takže sníh bude tát rychleji. Hydrologové proto předpokládají vzestup hladin, hlavně na horních tocích řek. Zda se mají lidé obávat povodní, na to Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu odpověděl vedoucí vodohospodářského dispečinku povodí Labe se sídlem v Hradci Králové Karel Dostál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Jan Rosenauer

"Především je potřeba tu situaci, tak jak se vyvíjí, průběžně sledovat. Předpověď počasí je nepříznivá, to znamená být v určité bdělosti a sledovat, aby se včas nějaké opatření mohlo udělat", řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnál Karel Dostál.

Přehrát

00:00 / 00:00

K.Dostál:Meteorologové varují

Sníh a náledí znovu zkomplikovalo dopravu na Semilsku a Jablonecku, ale také v Brně. Podrobnější informace o aktuální dopravní situaci najdete na adrese www.zelenavlna.cz

Na hřebenech Šumavy a Krušných hor dosahuje vítr až síly vichřice a v noci na neděli má přinést vydatný déšť.

První stupeň povodňové aktivity, to znamená bdělost, platí v sobotu v devíti úsecích povodí Labe. Na dalších českých a moravských řekách je zatím klid.

Pracovníci Povodí Vltavy zatím neevidují, že by některá z jihočeských řek překročila v souvislosti s tajícím sněhem úroveň pro vyhlášení povodňové aktivity.

Pracovníci Horské služby v Jeseníkách nedoporučují kvůli nepříznivému počasí návštěvníkům hor, aby se vydávali na hřebenové túry. Vítr podle záchranářů dosahuje rychlosti až 100 kilometrů v hodině, v Jeseníkách je mlha a padá sníh.

Jana Petrová, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme