Mlynář stále žádné obvinění nedostal

Šéf resortu informatiky Vladimír Mlynář se možná stane dalším polistopadovým ministrem, který bude obviněn. Měl údajně porušit zákon tím, že povolil převod 7,5 miliónu korun ze státního rozpočtu do soukromé společnosti Testcom servis, která provozovala internetový portál veřejné správy. Obvinit ho navrhuje státní zástupce. Mlynář zatím od policie obvinění nedostal. Zda má být obviněn i ředitel výzkumného ústavu Testcom, který Testcom servis založil, Dušan Chmelíček, státní zastupitelství podle televize nepotvrdilo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mlynář

Vladimír Mlynář | Foto: Ministerstvo informatiky

"Znovu říkám, že jsem žádné obvinění neobdržel. V tuto chvíli reaguji pouze na to, že státní zástupce vydává informace do médií. Chápu lákadlo získat titulek Mlynář uvažuje o demisi. Politici mají nést odpovědnost za své činy, já jsme připraven. Pokud mi bude sděleno obvinění, tak se odvolám a pokud by bylo odvolání neúspěšné, tak samozřejmě ponesu odpovědnost."

Ministr Vladimír Mlynář je přesvědčen, že vše proběhlo v souladu se zákonem. "Pokud jsme nějakým způsobem pochybili v tom procesním postupu, to možné je, nicméně trváme na tom, že jsme postupovali v souladu s právem. Obvinění, která se šíří zejména přes Českou televizi, jsou absurdní, obvinění, že jsem založil s panem Chmelíčkem soukromou společnost a získávali jsme peníze ze státního rozpočtu, jsou naprostý nesmysl. Testcom Servis byla společnost vždy vlastněná a ovládaná plně státem a je to dokazatelné. Žádné peníze se neztratily, k žádné škodě nedošlo."

Všech 7,5 milionu korun se podle Mlynáře po likvidaci Testcom servisu vrátilo na účet Testcomu. Účet je nyní obstaven policií.

Ředitelem zmíněného výzkumného ústavu je někdejší ředitel České televize Dušan Chmelíček. Současně byl i jednatelem dnes už zrušené společnosti s ručením omezeným Testcom servis. Žalobce chce spolu s Mlynářem obvinit i další lidi. Jestli je mezi nimi i Chmelíček, to se neví. Závazný pokyn státního zastupitelství bude muset policie respektovat a Mlynáře s největší pravděpodobností obviní, uvedla ČT. Finanční policie zatím nechce o případu podávat žádné informace.

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme