Na slavnostní mši ve Staré Boleslavi se sešlo pět tisíc poutníků

V Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi skončila poutní bohoslužba u příležitosti osmé národní Svatováclavské pouti. Na tamním Mariánském náměstí ji koncelebroval pražský arcibiskup Dominik Duka a mezi poutníky ji sledoval i prezident Václav Klaus s chotí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arcibiskup pražský Dominik Duka. | Foto: Tomáš Adamec

Oproti jiným letům se ve Staré Boleslavi sešlo méně poutníků, přibližně pět tisíc. Průvod vyšel od Baziliky svatého Václava na Mariánském náměstí. Slavnostní poutní bohoslužba trvala přibližně hodinu a půl a skončila těsně před polednem.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Brandýse nad Labem se koná slavnostní mše. Informuje o ní redaktor Českého rozhlasu Pavel Pavlas_2.mp3

Pražský arcibiskup Dominik Duka vůbec poprvé připomněl význam a činy knížete Václava. Mluvil i o současnosti, demokracii a jak je důležité vzdělání a věda. Prezident republiky Václav Klaus pro změnu připomněl loňskou návštěvu Benedikta XVI. právě zde ve Staré Boleslavi.

Označil tuto pouť za tradici a dodal, že historická událost zavraždění knížete Václava je nedílnou součástí našeho státu. Na závěr zazněla česká hymna. Celý den zakončí od jednadvaceti hodin tradiční historický ohnivý průvod a ohňostroj. Odpoledne zahraje a zazpívá skupina Buty nebo žáci zdejší umělecké školy.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme