Na slavnostní mši ve Staré Boleslavi se sešlo pět tisíc poutníků

V Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi skončila poutní bohoslužba u příležitosti osmé národní Svatováclavské pouti. Na tamním Mariánském náměstí ji koncelebroval pražský arcibiskup Dominik Duka a mezi poutníky ji sledoval i prezident Václav Klaus s chotí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arcibiskup pražský Dominik Duka. | Foto: Tomáš Adamec

Oproti jiným letům se ve Staré Boleslavi sešlo méně poutníků, přibližně pět tisíc. Průvod vyšel od Baziliky svatého Václava na Mariánském náměstí. Slavnostní poutní bohoslužba trvala přibližně hodinu a půl a skončila těsně před polednem.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Brandýse nad Labem se koná slavnostní mše. Informuje o ní redaktor Českého rozhlasu Pavel Pavlas_2.mp3

Pražský arcibiskup Dominik Duka vůbec poprvé připomněl význam a činy knížete Václava. Mluvil i o současnosti, demokracii a jak je důležité vzdělání a věda. Prezident republiky Václav Klaus pro změnu připomněl loňskou návštěvu Benedikta XVI. právě zde ve Staré Boleslavi.

Označil tuto pouť za tradici a dodal, že historická událost zavraždění knížete Václava je nedílnou součástí našeho státu. Na závěr zazněla česká hymna. Celý den zakončí od jednadvaceti hodin tradiční historický ohnivý průvod a ohňostroj. Odpoledne zahraje a zazpívá skupina Buty nebo žáci zdejší umělecké školy.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme