Na Třebíčsku havaroval stroj L-39

Na Třebíčsku havaroval armádní letoun L-39. Dva piloti se katapultovali dva kilometry za obcí Biskupice. Podle informací z letecké základny v Náměšti nad Oslavou se nikomu nic nestalo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

L-39 Albatros

L-39 Albatros | Foto: Ministerstvo obrany ČR

Podle mluvčí letecké základny v Náměšti nad Oslavou Štěpánky Skřipské došlo k havárii ve 14:42. Letounu vysadil motor, a proto ho piloti navedli do neobydlené oblasti a pak se katapultovali. Oba dva jsou bez zranění.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na místě havárie byl i reportér ČRo Michal Malý

Letoun dopadl do lesa. Na místo přijela Letecká pátrací a záchranná služba i náčelník generálního štábu Vlastimil Picek. Rozhodl o zákazu veškerých letů stejných typů letadel.

K podobnému neštěstí došlo v červenci u Holic na Pardubicku, kde se L-39 také zřítilo po závadě motoru. I tehdy oba piloti havárii přežili bez vážnějších zranění.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme