Národní cyklokoordinátor představil aktuální síť dálkových tras. O některých prý cyklisté ani neví

Na opravdový příchod jarního počasí čekají také tisíce cyklistů, aby mohly vyrazit na jízdu po cyklostezkách a cyklotrasách. Kdo se na to cítí, může se vydat i na delší vzdálenosti. Aktuální síť dálkových cyklotras dnes představil národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cyklisté | Foto: Jan Rosenauer

Většina cyklotras byla v Česku let vedena po silnicích, v letech 2007 až 2013 přibyla ale také řada tras, které jsou vedeny mimo hlavní koridory.

„Celá síť má v Česku asi 1 700 kilometrů cyklotras, nicméně kvalitní a opravdu bezpečná infrastruktura se pohybuje tak kolem 500 a 600 kilometrů stezek na této síti,“ řekl Radiožurnálu cyklokoordinátor Jaroslav Martínek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek představil aktuální síť dálkových cyklotras.

Mezi nejpopulárnější podle něj patří Labská stezka. O řadě cyklostezek podle něj řada lidí ale možná ani neví. „Právě proto chceme prezentovat daleko více cyklotras, o kterých se možná ani neví. Například cyklostezka Ohře, Tichá Orlice, Slezská magistrála,“ přiblížil.

Připomněl, že jedním z nově otvíraných úseků na dálkových trasách je i nová cyklostezka Hradec Králové - Jaroměř – Kuks, která se bude otevírat letos 15. května.

Nyní se podle Martínka vyjednávají podmínky pro další období strukturálních fondů. „Takže můžu jen poprosit politiky, aby se do těchto podmínek dostala i možnost výstavby cyklostezek,“ dodal národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek.

Vladimír Kroc, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme