ODS a ČSSD budou jednat o plnění opoziční smlouvy

Zástupci sociálních demokratů a ODS budou dnes jednat o plnění dodatku opoziční smlouvy, který se týká státního rozpočtu. Diskuzi otevřela ODS. Vadí jí totiž další zvyšování deficitu státních financí a ústupky Zemanovy vlády Bruselu při začlenování naší země do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sociální demokraté jsou podle místopředsedy strany Vladimíra Špidly na jednání se svým smluvně opozičním partnerem připraveni. ODS kritizuje vládu sociální demokracie za to, že nedodržela toleranční patent a překročila schodek rozpočtu za loňský rok o více než deset miliard korun. Původní dohoda mezi ČSSD a ODS předpokládala schodek ve výši 35 miliard a 200 miliónů.

Jak řekl místopředseda občanských demokratů Ivan Langr, ODS nyní čeká na závěry expertních skupin obou stran. Jednání na nejvyšší úrovni očekává někdy v příštím týdnu.

Závěry odborných skupin, bilancující plnění všech pěti bodů tolerančního patentu, budou východiskem pro jednání obou stran o dalším osudu opoziční smlouvy. Výsledky jednání expertů by podle předsedy ODS Václava Klause měly být známy do konce tohoto týdne. Vrcholná schůzka Zeman-Klaus by se pak měla uskutečnit příští týden.

Markéta Kaclová, Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme