ODS a ČSSD budou jednat o plnění opoziční smlouvy

Zástupci sociálních demokratů a ODS budou dnes jednat o plnění dodatku opoziční smlouvy, který se týká státního rozpočtu. Diskuzi otevřela ODS. Vadí jí totiž další zvyšování deficitu státních financí a ústupky Zemanovy vlády Bruselu při začlenování naší země do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Sociální demokraté jsou podle místopředsedy strany Vladimíra Špidly na jednání se svým smluvně opozičním partnerem připraveni. ODS kritizuje vládu sociální demokracie za to, že nedodržela toleranční patent a překročila schodek rozpočtu za loňský rok o více než deset miliard korun. Původní dohoda mezi ČSSD a ODS předpokládala schodek ve výši 35 miliard a 200 miliónů.

Jak řekl místopředseda občanských demokratů Ivan Langr, ODS nyní čeká na závěry expertních skupin obou stran. Jednání na nejvyšší úrovni očekává někdy v příštím týdnu.

Závěry odborných skupin, bilancující plnění všech pěti bodů tolerančního patentu, budou východiskem pro jednání obou stran o dalším osudu opoziční smlouvy. Výsledky jednání expertů by podle předsedy ODS Václava Klause měly být známy do konce tohoto týdne. Vrcholná schůzka Zeman-Klaus by se pak měla uskutečnit příští týden.

Markéta Kaclová, Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme