Penzion v Zásadce znovu hořel

Podruhé v posledních třech týdnech zasahovali hasiči při požáru penzionu v Zásadce u Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku. Rozsáhlý oheň, který zachvátil toto dlouhodobě uzavřené zařízení, likvidovalo přes 35 hasičů více než devět hodin. Mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan nevylučuje, že ho někdo založil úmyslně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oheň | Foto: HOŘÁNEK A BRATR ATELIER PRAHA

Penzion se už kdosi pokusil zapálit koncem února, když do něj vhodil zápalnou láhev. Tehdy se ale oheň nerozšířil.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Křivan: penzion nehořel poprvé

"26. února došlo k zahoření by se dalo říci v tomto objektu, v objektu se našly dvě láhve s hořlavou kapalinou, ale ty byly vhozeny do takového prostoru, kde nebyl přístup vzduchu, a tedy došlo k samouhašení. Takže lze předpokládat na úmyslné zapálení mimo jiné i právě z pohledu této nedávno odeznělé události", řekl Českému rozhlasu Ladislav Křivan.

Přesná příčina dnešního požáru zatím stanovena nebyla. "Nelze vyloučit úmyslné zapálení, protože některé zdroje energií byly mimo provoz, takže lze vyloučit nějakou technickou závadu." Oheň podle předběžných odhadů napáchal škodu za pět milionů korun. Z objektu zbyly obvodové zdi, které teď musí posoudit statik.

Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme