Podnikatel v centru Ostravy nastartoval tank

Tankem se dnes rozhodl vystrašit ostravské radní tamní podnikatel. Maxmilián Šimek v centru města nastartoval tank, který má jako lákadlo před svou střelnicí. Stroj couvl o pár metrů dozadu a vrátil se zpátky. Více než hodinové akci přihlíželo několik policejních hlídek. Tímto kuriózním způsobem chtěl podnikatel přimět radnici, aby mu vydala pozemky po jeho prarodičích poblíž svinovského nádraží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský tank Churchill | Foto: Normandie mémoire

Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli ohromný stroj podnikatel spolu se svými známými vůbec nastartuje. "Před mazáním je uvolněný vstupní holendr, chtělo by to dotáhnout." Po hodině příprav, nošení kbelíků s vodou a notnému zájmu kolemjdoucích se to podařilo.

Maxmilián Šimek říká, že jde o zoufalý pokus donutit ostravskou radnici, ať mu vydá pozemky po prarodičích. "Mají rozhodnutí soudu, nikdo s nimi nehne. Pořád čekám, jestli se mnou bude město vyjednávat. Přeci nemůže město držet ukradený pozemek, mají ho na sebe napsaný, nemají k němu kupní smlouvu. Je soudní rozhodnutí, že to mají vrátit a oni to raději chtějí Italům nebo Němcům prodat! Můj pozemek!"

Podnikatel říká, že jestli půdu nedostane, vyjede tankem na svůj nedaleký pozemek poblíž cesty. Prý ať zahraniční turité vidí, jak se tady bojuje s úředníky.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme