Policie má nového prezidenta

Oldřich Martinů se stal novým policejním prezidentem. Spolu s ním se mění i sestava jeho nejbližších spolupracovníků. Oproti týmu Vladislava Husáka bude o jednoho náměstka štíhlejší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oldřich Martinů a Ivan Langer | Zdroj: ČTK

Právě z řad náměstků bývalého policejního prezidenta vzešel nový šéf tohoto úřadu. "Rozhodnutí je ovlivněno tím, že z pohledu odbornosti jde o člověka, který má velký mezinárodní přehled, je to člověk, který je jedním z hlavních nositelů filozofie community policing, tedy otevření policie vůči veřejnosti a její větší spolupráce s veřejností," vysvětlil volbu ministr vnitra Ivan Langer.

Novinkou je, že sám nový policejní šéf, jednačtyřicetiletý Oldřich Martinů, se rozhodl, že jeho mandát bude časově ohraničený. Jak sám řekl, pět let je doba přiměřená na to ukázat, co v něm vězí. Martinů vysvětlil, jaké hlavní priority si klade pro své pětileté funkční období.

"Na prvním místě je to příprava a realizace reformy policie České republiky. Za druhé je to personální a ekonomická stabilizace policejního sboru, za třetí znovu získání důvěry a respektu veřejnosti a občanů v Policii České republiky," dodal Martinů.

K ruce bude mít tři nové náměstky, kteří zatím budou funkcemi pověřeni. Jde o Jiřího Houbu, pro trestní řízení, Ivana Bílka, náměstka pro uniformovanou policii a pro ekonomiku Tomáše Kužele. Na tato místa pak policejní prezidium vyhlásí výběrové řízení. S dosluhujícími náměstky se podle ministra vnitra Langra u policie i dál počítá.

Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme