Policie se potýká s nedostatkem mužů v uniformách

Nejvíce policistů přitom chybí v Praze. Právě ve středu přitom pražská policie otvírá nové náborové středisko. Proč se policii nedaří získávat nové lidi do svých řad? Příčin je několik: finanční náklady, je samotný nábor a přísná kritéria při něm. Praze údajně chybí skoro 2000 policistů. Město se navíc potýká s tím, že se ministerstvu vnitra za poslední tři roky stav nedaří zvyšovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní kontrola | Foto: Jan Rosenauer

V současnosti je ve službách pražské policie asi 6000 lidí, z toho víc než osmdesát procent z nich je v ulicích.Pražská policie teď prý může přijmout maximálně 150 lidí a tak si město bude muset poradit samo a to nejspíš tím, že doplní svoji městskou policii. Podle magistrátu by ale přijmutí tisícovky lidí zatížilo rozpočet o další miliardu korun.

Každý, kdo by chtěl pracovat u policie, musí samozřejmě mít určité předpoklady - jak fyzické tak psychické, dalším požadavkem je maturita a navíc musí uchazeč chodit rok do policejní školy, kde ale pobírá plat, který je asi devět tisíc korun měsíčně.

Teprve po absolvování této nástavby, může nastoupit do uniformy na tu základní funkci - to znamená strážmistra s platem 13 500 korun měsíčně, ale tady je zas potřeba říct, že od prvního března se ten základ zvýší zhruba o tisícovku.

Milan Kopp, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme