Sníh v elektroinstalaci v Praze vyřadil třetinu vlaků City Elephant. Zamrzají i výhybky

V Praze a okolí od rána nejezdí třetina elektrických jednotek příměstských vlaků City Elephant. Organizátor dopravy Ropid na twitteru uvedl, že příčinou je vniknutí prachového sněhu do elektroinstalace. Některé linky spojující hlavní město se Středočeským krajem byly zrušeny či omezeny, další nabírají zpoždění. Další poruchy a zpoždění vlaků způsobují také zamrzlé výhybky.

Praha (Aktualizováno: 11:47 10. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli silným mrazům zamrzají na železnici nejen v Praze výhybky, což omezuje provoz v některých stanicích a může způsobit další zpoždění vlaků | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: Český rozhlas

Některé vlaky na linkách S1, S2, S7, S9 a S12 byly odřeknuty, na lince S7 je mimo provoz úsek mezi pražským hlavním nádražím a Českým Brodem. Cestující mohou použít spoje z Masarykova nádraží.

„Zrušeny jsou také posilové vlaky mezi hlavním nádražím a Řevnicemi ve špičkách. Všechny zdvojené soupravy a linkách S1, S2, S22, S7 a S9 budou až do odvolání provozovány pouze jednou vlakovou jednotkou,“ informoval Ropid.

Porouchané vlaky City Elephant jsou nyní ve vyhřívaných halách, dráhy je budou postupně vracet do provozu. Jednají s výrobcem o změně systému chlazení.

Podle serveru Zdopravy.cz jezdí v Praze a okolí 70 souprav City Elephantů, což představuje 210 vozů.

Kvůli silným mrazům zamrzají na železnici nejen v Praze výhybky, což omezuje provoz v některých stanicích a může způsobit další zpoždění vlaků. Meteorologové varují před velmi silnými mrazy, které potrvají minimálně do poloviny února.

1/3 Kvůli technické závadě (nežádoucí vniknutí prachového sněhu do elektroinstalace) je v tuto chvíli odstavena zhruba třetina všech elektrických jednotek CityElefant. Kvůli tomu jsou některé vlaky na linkách S1, S2, S7, S9 a S12 zrušeny, na lince S7 je zrušen úsek Praha hl.n.

07:44 – 10. 02. 2021

4 25

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme