Spoje Českých drah podle webu dopravce nabíraly zpoždění až 20 minut. Osobní vlaky na trase Řevnice – Smíchov a Praha hlavní nádraží – Řevnice pak vůbec nevyjely.
Lidem vadí hlavně to, že se stále mluví o provázanosti dopravy, aby nemuseli využívat auta. A pak přijdou nové jízdní řády, kde se spoje o čtyři minuty nepotkávají.
Na některých místech nejezdí vlaky vůbec, o stávce list The Guardian. Železniční společnosti dopředu vyzvaly, aby lidé vlakem cestovali jen v případě nutnosti.
Rychlejší spojení Prahy a Českých Budějovic, konec výluk na koridoru u Brna, ale taky dražší jízdné. To jsi změny, které přináší nové jízdní řády na železnici.
Rakouské dráhy ÖBB na internetu pasažéry vyzvaly, aby zrušili všechny cesty, které nejsou nutné, nebo hledali alternativní dopravu. Poznamenaly, že se ještě v neděli uskuteční další kolo vyjednávání.
„Zlepšit situaci se nám daří těžko, ale nemysleli jsme si, že hned první rok něco změníme. Plánování výluk je dlouhodobý proces,“ myslí si Petr Moravec.
Podle twitteru Českých drah se provoz na poslední koleji zprovoznil krátce po středečním poledni. V noci dělníci odstranili z tratě havarované cisterny a lokomotivu, následovala oprava koleje.
Německá kriminální policie zatím nezjistila žádné známky toho, že by za sobotní sabotáží na německé železnici stál terorismus či cizí stát. Nevylučuje to ale.
Pražský Semmering stoupá od Smíchovského nádraží, aby překročil Prokopské údolí po dvou viaduktech na štíhlých pilířích. Oba postavili italští stavbaři za neuvěřitelných 17 měsíců.
Na trati u Zábřehu jely proti sobě souprava Pendolina a osobní vlak, zastavily 57,5 metru od sebe. Provoz na trati výrazně zasáhl do dopravy na koridoru, stále je omezen.
Jinde přemýšlejí, jak cenu železnice a veřejné dopravy zlevnit. Také v Česku vzbudil pozornost experiment německé vlády, která dvěma a půl miliardami eur dotovala takzvaný devítieurový lístek.
Zdražování energií se projevuje nejen na účtech domácností, ale i skiareálů. Všímá si toho sobotní Právo. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Rekonstrukce české železnice se zpožďují a prodražují, přesto chce vláda proměnit dráhy na vysokorychlostní tratě. Debatují o tom ministr Martin Kupka (ODS) a zástupce spolku VRTáci.
Právě chybující řidiči jsou jednou z nejčastějších příčin nehod – a taky jeden z důvodů, proč mimořádných událostí na železnici přibylo. Hazardují i chodci.
Trať spojuje Břeclav s Přerovem. Od úterní nehody tam vlaky nabírají zpoždění, část osobních vlaků byla zrušena a zavádí se náhradní doprava autobusem.
Při srážce dvou vlaků na trati ze Žiliny do Vrútek utrpěly lehká zranění desítky lidí, uvedla slovenská policie. Podle prvních informací si nehoda nevyžádala oběti na životech.
Německá vláda se rozhodla na léto drasticky snížit cenu veřejné dopravy. Za pouhých devět euro, v přepočtu přibližně 220 korun, si bude moct každý koupit měsíční lístek platící po celém Německu.
Dotace pro podporu elektromobility musí ministerstvo průmyslu a obchodu přepracovat, píše Deník E15. Mf DNES zase píše o ochotě Čechů pomáhat také psím uprchlíkům. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Polskou státní železniční společnost zasáhl ve čtvrtek výpadek zabezpečovacího systému. Problémy byly od rána na více než 800 kilometrech tratí. Vpodvečer obnovily provoz všechna centra řízení.
Po nočním větru bylo v sobotu odpoledne bez elektřiny v Česku zhruba 13 000 odběratelů. Vítr v Česku se ale už uklidnil a poruch nepřibývá. Mimo provoz zůstává pár posledních tratí.
„Termín obnovení provozu budeme upřesňovat podle průběhu vyšetřování mimořádné události a podle postupu následných opravných a odklizovacích prací,“ uvedly České dráhy.
Tuzemský výrobce Škoda sice několikrát deklaroval, že by takové vozidlo vyrobit uměl, jenže nemá poptávku od objednatelů dopravy – tedy ani od krajů, ani od ministerstva dopravy.
Na Švestkové dráze v Ústeckém kraji by mohly autonomní vlaky začít jezdit pravidelně zhruba za tři roky. Podle společnosti AŽD by měly sloužit na malých lokálních tratích.