Předpověď počasí na neděli 27. dubna

Odpoledne bude oblačno až zataženo, místy čekejte přeháňky. Teploty vystoupí na 15-19 stupňů Celsia. Vítr dosáhne rychlosti 25 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Od západu se k nám začne rozšiřovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Oblačno až zataženo, místy přeháňky. Odpoledne a večer od západu protrhávání oblačnosti. Nejvyšší teploty 15 až 19 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 9 stupňů Celsia. Mírný západní vítr 10 až 25 km/h.

Tlak bude slabě stoupat.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýcahcího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Ochlazení může negativně působit na jedince s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme