Předpověď počasí na sobotu 28. května

Čeká nás letošní první tropický víkend. Sobota bude skoro jasná s odpoledními teplotami 28 až 32 stupně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Tropický vzduch od jihozápadu bude do Česka proudit kolem tlakové výše nad Ukrajinou.

Bude sasno nebo skoro jasno. Nejvyšší teploty 28 až 32, v 1000 m na horách kolem 25 stupňů. Slabý jihovýchodní až jižní vítr 5-15 km/h.

Tlaková tendence: setrvalý stav.

Předpokládané množství srážek: 0 mm

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole nízká.

BIO: 3 - Vysoká zátěž! Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu mohou pociťovat zvýšenou zátěž vedrem. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Hlavní hygienik ČR doporučuje zvýšit konzumaci nealkoholických nápojů, u dětí do 20 kilogramů na 1,5 až dva litry denně, u dospělých až 3 litry denně. Lidé by měli omezit tělesnou zátěž, která je spojena se ztrátou tekutin a se zvýšením teploty, nepobývat na přímém slunci v poledne, nenechávat děti v autech na parkovištích nebo v kočárku na přímém slunci. Lidé s chronickým zánětem dýchacích cest a onemocněním srdce a cév by měli omezit vycházky zejména v poledních a odpoledních hodinách, větrat by se mělo spíše ve večerních, nočních a ranních hodinách.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme