Prezident brzy pojede domů

Do 24 hodin opustí prezident Václav Havel vojenskou nemocnici v Praze - Střešovicích. Po jednání lékařského konzilia to řekl osobní lékař hlavy státu Ilja Kotík. Havel se od středy léčí ze zánětu průdušek. Přesnou hodinu jeho odjezdu ze Střešovické nemocnice do Lán lékaři neuvedli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I. Kotík a V. Havel | Foto: René Volfík

Podle Ilji Kotíka záleží jen na tom, jak se Václav Havel sám rozhodne. "Dnes se sešlo lékařské konzilium, které zhodnotilo výsledky provedených vyšetření. Bylo to CT vyšetření plic a další laboratorní výsledky. A došli jsme k závěru, že ta tendence hojení je opravdu výrazná. Většina těch výsledků se buď normalizovala nebo má tendenci k normalizaci. Takže nic nebrání tomu, aby byl pan prezident propuštěn do domácího ošetřování, které bude samozřejmě z naší stránky ještě několik dní zajištěno."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ilja Kotík o výsledku jednání konsilia

Podle mluvčího prezidenta Ladislava Špačka se musí Havel sám rozhodnout, jestli odejde už dnes odpoledne nebo až zítra. Z nemocnice ale Havel příliš nepospíchá, protože tam má výborné podmínky k práci a klid.

Po propuštění z nemocnice by měl Havel ještě zhruba týden odpočívat v letním prezidentském sídle na zámku v Lánech na Rakovnicku. Potom pravděpodobně odjede na dovolenou do Portugalska.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme