Při požáru bytu v Brně byli popáleni dva lidé

Dva popálené lidi si vyžádal požár bytu v centru Brna. Muž a žena ve věku kolem třiceti let se také nadýchali zplodin hoření. Muž ještě stačil utéci, ženu museli hasiči snést z okna po žebříku. Podle některých očitých svědků trval příjezd hasičů z asi kilometr vzdálené hlavní stanice příliš dlouho, oficiální záznamy to ale vyvracejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičské vozy | Foto: Josef Krám

Názor, že hasiči si dali načas, nebyl na místě požáru ojedinělý. "Nechci nic říkat, ale moc brzy to nebylo." "No, dlouho to trvalo, než hasiči přijeli," vypověděli svědci.

Mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid ale připomíná, že lidem, kteří pasivně sledují požár či jiné neštěstí, se čekání obvykle subjektivně jeví jako neúměrně dlouhé, aniž by se vůbec podívali na hodinky.

"Podle našich záznamů, které zaznamenává počítač, jsme adresu události převzali v 11:59; první vozidla byla na místě ve 12:02, v rozpětí dalších pěti minut dojížděly další posilové jednotky a technika, takže ten zásah se odvíjel už tři minuty po ohlášení události."

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme