Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: ambrózie, plísně

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se v ovzduší objevovalo poměrně velké množství alergenů. Pokračovala pylová sezóna ambrózie, nejvyšších koncentrací v ovzduší dosahoval tento alergen v průběhu pracovních dní, kdy se objevoval na celém území České republiky. Během víkendu se množství vzdušných alergenů se zhoršováním počasí snížilo. Vedle pylu ambrózie mohl u přecitlivělých osob vyvolávat potíže ještě pyl merlíkovitých a spóry plísní. Ostatní aeroalergeny nepředstavovaly pro pylové alergiky větší nebezpečí.

Pylová sezóna ambrózie bude pokračovat i v dalším období, celkově ale očekáváme v tomto týdnu jen malé množství pylu ambrózie v ovzduší. Spóry plísní se budou objevovat ve středně vysoké koncentraci, ostatní aeroalergeny nebudou hrát pro alergiky žádnou roli.

Pylové zpravodajství pro letošní rok končí. Ambrózie se bude na jihovýchodě našeho území a v Polabí objevovat v ovzduší až do konce září. Spóry plísní se v alergologicky významné koncentraci udrží v ovzduší až do října.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme