Šestidenní podle ekologů uškodila přírodě

Mezinárodní motocyklová soutěž Enduro 2002, která se v minulých dnech jela na Liberecku a Jablonecku, způsobila podle ekologů přírodě citelné škody. Pořadatelé to ale popírají. Tvrdí, že životní prostředí neutrpělo žádné újmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šestidenní | Foto: Šestidenní 2002

Ekologové proti uspořádání šampionátu bojovali skoro rok. Simona Jašová z ekologické organizace Děti Země k tomu dodává: "Organizátoři nedodrželi svoje slovo a nejméně na šesti místech jeli mimo schválenou trať." To organizátoři odmítají a brání se tím, že nemohou ručit za neukázněné účastníky. "Rozježděné jsou ty lesní úseky, v jednom případě se dokonce jezdilo bez povolení přes vodu."

Poradce pořadatelů pro životní prostředí Ondřej Huml sice jisté škody připouští, ale ne tak, jak je prezentují ekologové. "To jsou škody mechanické, které se také mechanicky odstraní. Už v těchto dnech pořadatelé intenzivně pracují na tom, aby ty trasy byly uvedeny do původního stavu.

Markéta Kaclová, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme