Skini s pochodněmi táhli k Chánovu

Skupina asi padesáti skinheadů pochodovala večer Mostem. Průvod se zapálenými pochodněmi mířil k sídlišti Chánov, které obývají většinou Romové. V centru města proti skinheadům zakročila policie a několik z nich zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skinheads | Foto: Štěpán Kotrba

Skupina skinheadů vyrazila z okraje města do centra, zřejmě chtěla dojít na sídliště Chánov na druhé straně města. Kvůli nebezpečí požáru od pochodní proti nim zasáhli policisté.

"Zaznamenali jsme pohyb směrem od Kahanu na vrch Šibeník a tam jsme zadrželi skupinu asi čtyřiceti osob, kteří svým chováním narušovali veřejný pořádek. Měli zapálené louče a nacházeli se v lesním porostu," řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Kriminalisté nyní zadržené účastníky pochodu vyslýchají. Dopustili se podle nich trestného činu výtržnictví. Zjišťují také důvody, proč se skinheadi vydali k sídlišti Chánov. Radikálové údajně chtěli oslavit výročí obsazení Rakouska hitlerovským Německem.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme