Soud řeší případ řidiče, který vytlačil z D1 jiné auto

Z pokusu o těžké ublížení na zdraví se před středočeským krajským soudem zodpovídá řidič, který v březnu vytlačil pomaleji jedoucí auto z dálnice D1. Luboši Lacinovi za to hrozí až dvanáctileté vězení. Jeho agresivní manévr zachytily dálniční kamery a ty také jsou jedním z klíčových důkazů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luboši Lacinovi hrozí až 12 let vězení

Luboši Lacinovi hrozí až 12 let vězení | Zdroj: ČTK

U soudu zazněla výpověď obžalovaného - zaměstnance plzeňského Prazdroje, obou poškozených i svědků, kteří v té době projížděli inkriminovaným úsekem dálnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednání soudu informoval ve Zprávách o čtvrté reportér Martin Drtina

Lacina nepopírá, že nehodu způsobil. Tvrdí ale, že si předjížděného vozidla nevšiml, takže se nemohlo jednat o úmysl. Ten obžaloba dovozuje z toho, že Lacina nějakou dobu jel souběžně s předjížděným autem, gestikuloval na jeho osádku zdviženým prostředníkem a pak strhl řízení prudce doprava.

Soudní znalec Aleš Vémola ale prokázal, že šlo o manévr na hranici fyzikálních možností, a nebýt stabilizačních systémů Lacinova auta, skončilo by předjíždění smykem. Takovou situaci by i velmi zkušený řidič jen těžko zvládal.

Mazda, kterou řídila mladá žena, po bočním nárazu vyjela ze silnice a skončila v poli, převrácená na střeše. Řidička sice vyvázla bez vážnějších zranění, psychické následky si ale nese dodnes a za volant od nehody neusedla. Rozsudek padne v pondělí.

Martin Drtina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme