Soud řeší případ řidiče, který vytlačil z D1 jiné auto

Z pokusu o těžké ublížení na zdraví se před středočeským krajským soudem zodpovídá řidič, který v březnu vytlačil pomaleji jedoucí auto z dálnice D1. Luboši Lacinovi za to hrozí až dvanáctileté vězení. Jeho agresivní manévr zachytily dálniční kamery a ty také jsou jedním z klíčových důkazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luboši Lacinovi hrozí až 12 let vězení | Zdroj: ČTK

U soudu zazněla výpověď obžalovaného - zaměstnance plzeňského Prazdroje, obou poškozených i svědků, kteří v té době projížděli inkriminovaným úsekem dálnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednání soudu informoval ve Zprávách o čtvrté reportér Martin Drtina

Lacina nepopírá, že nehodu způsobil. Tvrdí ale, že si předjížděného vozidla nevšiml, takže se nemohlo jednat o úmysl. Ten obžaloba dovozuje z toho, že Lacina nějakou dobu jel souběžně s předjížděným autem, gestikuloval na jeho osádku zdviženým prostředníkem a pak strhl řízení prudce doprava.

Soudní znalec Aleš Vémola ale prokázal, že šlo o manévr na hranici fyzikálních možností, a nebýt stabilizačních systémů Lacinova auta, skončilo by předjíždění smykem. Takovou situaci by i velmi zkušený řidič jen těžko zvládal.

Mazda, kterou řídila mladá žena, po bočním nárazu vyjela ze silnice a skončila v poli, převrácená na střeše. Řidička sice vyvázla bez vážnějších zranění, psychické následky si ale nese dodnes a za volant od nehody neusedla. Rozsudek padne v pondělí.

Martin Drtina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme