Soud s manažery Českomoravské družstevní záložny konečně začal

Teprve na třetí pokus se Krajskému soudu v Ostravě podařilo zahájit proces,který má objasnit krach Českomoravské družstevní spořitelny. Doposud se vždy někdo z obžalovaných omluvil ze zdravotních důvodů. Státní zástupce viní osm vrcholných manažerů záložny v čele s bývalým předsedou představenstva Petrem Bezručem z několika hospodářských trestných činů. Měli způsobit škodu přesahující tři sta miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Obžalobu neuznávám. Před soudem jsem neoprávněně, protože nebyly dodrženy mezinárodní úmluvy o vydávání. Těmito slovy zahájil svou výpověď hlavní obžalovaný Petr Bezruč. Ten měl prodat nejcennější majetek záložny autosalón Svět aut a i s penězi uprchnout. Policie ho zatkla až na Slovensku. Jeho obhájce Vladimír Ježek tvrdí, že úřady nedostatečně popsaly zločiny, kvůli kterým má být Bezruč vydán ze Slovenska k nám. "Nestačí napsat paragraf takový a takový nebo pro krádež. Ten skutek musí být popsán, jinak ten stát, který má někoho vydat, si o tom nemůže udělat obrázek. A žádné takové rozhodnutí ze slovenské strany neexistuje."

"Já se k tomu nebudu vyjadřovat. Je to způsob jeho obhajoby," takto na námitky reagoval státní zástupce Alexandr Dadam. Podle obžaloby veškeré finanční transakce vymyslel Petr Bezruč. Ostatní aktéři pouze plnili jeho pokyny a tím mu pomáhali k trestné činnosti.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme