Svoboda: Výstupy z ODS a magistrátu teď mohou mít stejný politický náboj

Bohuslav Svoboda zažívá skutečně rychlou jízdu politickými patry. Do ODS vstoupil teprve před pár týdny, mezitím se stal pražským primátorem a od včerejška má i vysokou stranickou funkci: je z něj první místopředseda pražské organizace. „Myslím, že teď by měly mít výstupy z magistrátu a výstupy z ODS stejný politický středopravicový náboj,“ řekl Svoboda.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Svoboda, pražský primátor

Bohuslav Svoboda, pražský primátor | Foto: Tomáš Adamec

Proč jste nekandidoval na předsedu organizace?

Přehrát

00:00 / 00:00

Primátor Bohuslav Svoboda ve Světě o osmé.

Myslím si, že post primátora a funkce předsedy organizace jsou dvě velmi závažná místa, která vyžadují plné nasazení a nedomnívám se, že by nedocházelo k určitému konfliktu zájmů.

Současně primátorem a předsedou organizace byl ale váš předchůdce Pavel Bém. V čem to nedělalo dobrotu?

Pavel Bém byl v zásadě výjimka. To bylo jenom jednou, jinak nikdy pražský primátor nebyl předsedou ODS.

Nedala se ovlivňovat organizace lépe z pozice předsedy?

Nemyslím si to. Post prvního místopředsedy je významný.

Jak se odrazí na vaší pozici jako primátora, že jste prvním místopředsedou pražské organizace?

Myslím, že by se mělo podařit to, co jsme deklarovali. Že by skutečně ODS začala být jednotná. A že výstupy z magistrátu a výstupy z ODS by měly stejný politický středopravicový náboj.

Jak se vám bude měnit pověst Prahy, když vedle vás budou o dění ve stranické organizaci rozhodovat ti, které jste nechtěl v radě, tedy Pavel Klega či Rudolf Blažek?

Myslím si, že to není žádný problém. Jedna věc je exekutiva v řízení magistrátu, druhá věc je práce politická. Myslím si, že i v této sestavě toho pozitivního, kam ODS teď směřuje, bude možné docela dobře prosazovat.

Jaké kroky chystáte, abyste nepříliš valnou pověst předchozího vedení města změnil?

Připravujeme reorganizaci vlastní struktury magistrátu. Zahájili jsme již první řízení k tomu, abychom změnili účast města v akciových společnostech, abychom změnili statut dozorčí rady, zahájili jsme určité kroky, které řeší personální strukturu magistrátu.

Právě na to bych se chtěl zeptat... Média si nejčastěji dosazují do personálních jmen dvě jména - ředitele odboru obchodních aktivit Petra Ďuricu a šéfa městských investic Jiřího Tomana. Dokonce už spekulují o tom, že byli odvoláni. Můžete to potvrdit?

Dneska dopoledne bude toto jednání uzavřeno.

Budou tedy odvoláni?

Je to složitá záležitost, která je záležitostí pracovně-právní, protože na magistrátu jsou pracovní poměry podle zákoníku práce a navíc ještě upraveny zákonem o státních úřednících.

Znamená to tedy, že tito lidé tam nebudou nebo tam nebudou ještě další lidé?

Předpokládáme, že na všechna významná místa vypíšeme výběrové řízení, že všichni vedoucí pracovníci projdou určitým přehodnocením své práce. Ať už na základě výsledku auditu nebo na základě hodnocení jejich činnosti.

Václav Pešička, Tomáš Pavlíček, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme