Tragická smrt při rallye na Plzeňsku

Jeden lidský život a dvě těžká zranění si vyžádala havárie vozu při motoristické rallye-show Blovice na Plzeňsku. Posádka Milan Malý a Karel Zenkl nezvládla v závěrečné šesté rychlostní zkoušce vůz a vletěla mezi přihlížející. Na místě zasahoval vrtulník záchranné služby. Jak k tragédii došlo Českému rozhlasu řekl ředitel závodu Petr Kamiš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tragédie na rallye | Foto: Petr Eret

"Závodní automobil vjížděl z vedlejší na hlavní silnici, pravděpodobně ho to nakoplo a sjel do strouhy a tam, bohužel, stáli někteří diváci. Okamžitě vyjela sanitka s lékařem. Protože bylo hlášeno víc zraněných, vyjely tam během pěti minut tři sanitky, ale bohužel, jednoho se už zachránit nepodařilo. Ostatní jsou zavezeni do nemocnice. Samozřejmě rychlostní zkouška se zrušila a závody byly předčasně ukončeny," upřesnil Petr Kamiš.

Přehrát

00:00 / 00:00

P.Kamiš:Tragédie na rallyeshow

Zpráva zasahujícího lékaře hovoří o tom, že mrtvý podlehl na místě následkům mnohačetných zlomenin, mezi nimiž bylo nejvážnější poranění páteře. Kamiš uvedl, že jde pravděpodobně o muže z Příbrami, jehož totožnost není dosud zjištěna. Zbylí dva zranění byli ve vážném stavu převezeni k odbornému ošetření.

Blovický závod byl prvním v letošním seriálu mistrovství České republiky v jednodenních sprintrallye.

Milan Kopp, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme