Tropické počasí skončilo bouří

Praha večer zažila jednu z nejsilnějších bouřek ve střední Evropě. Bouře, která trvala hodinu a čtvrt, přišla ze západního směru. Silný déšť a vítr zaměstnal pražské hasiče a pracovníky dopravního podniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blesk

Hasiči ve více než deseti případech museli vyjíždět k polámaných stromům, plechům strhaným ze střech a zatopeným sklepům. V Praze-Záběhlicích hořela střecha jednoho domu. Zatím se neví, jestli ji zapálil blesk. Na případu pracují vyšetřovatelé.

Od blesku se podle dispečera zřejmě ale vzňal požár v Milíčovském lese v Praze 4. Oba požáry byly zanedlouho lokalizovány a nikdo při nich nebyl zraněn. Mezi stanicemi tramvají Radošovická a Hostivařské nádraží musela být zřízena náhradní autobusová doprava. Voda totiž zatopila podjezd na Zahradním Městě.

V severních Čechách vyjížděli kvůli bouřce hasiči především ke spadlým stromům. Silné poryvy větru lámaly větve a kácely stromy. Na Litoměřicku museli hasiči kromě odstraňování stromů ze silnic také upevňovat lešení, které se uvolnilo u jedné budovy v Lovosicích a ohrožovalo bezpečnost chodců.

Na některých železničních tratích noční bouřky zastavily provoz. Před půlnocí narazil u České Lípy na trati Nový Bor - Svor osobní vlak do spadlého stromu a vykolejil. Nikdo nebyl zraněn, provoz byl obnoven až ráno. Vlaky ale ještě stále nejezdí na dvou tratích: Praha - Zbraslav - Vrané nad Vltavou a mezi Černým Křížem a Novou Pecí na Prachaticku. Jedna je zaplavená zeminou, druhou blokuje spadlý strom. Cestující bude až do večera převážet náhradní autobusová doprava.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme