V USA se hledá ještě 10 až 15 českých občanů

Ani po více než jednom měsíci od teroristického útoku na světové obchodní centrum v New Yorku se neví, kolik lidí při katastrofě zahynulo. Odhady ale hovoří o více než 5 000 lidí. Také naše úřady pohřešovaly ve dnech po zřícení dvojčat větší počet svých občanů, podle oznámení příbuzných a přátel na horkou linku ministerstva zahraničí. Dnes je pohřešovaných 10-15.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zahraničí Jan Kavan řekl Českému rozhlasu, že v jedné chvíli ten počet hledaných přesahoval 100. "Nyní jsme na čísle zhruba 10-15 a máme stále silnější dojem na základě faktů, které máme k dispoizici, že ani jeden z nich nezahynul při těch teroristockých útocích, že jde o lidi, kteří se dlouhodobě svým příbuzným neozvali. Je možné, že řada z nich pracuje v USA ilegálně nebo mají jiný důvod, proč se neozývají. Samozřejmě jsme i nadále ve styku s americkými úřady. Ale podle zprávy našeho konzulátu v New Yorku musím konstatovat, že je nepravděpodobné, že někdo z nich při teroristickém útoku zahynul."

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme