V USA se hledá ještě 10 až 15 českých občanů

Ani po více než jednom měsíci od teroristického útoku na světové obchodní centrum v New Yorku se neví, kolik lidí při katastrofě zahynulo. Odhady ale hovoří o více než 5 000 lidí. Také naše úřady pohřešovaly ve dnech po zřícení dvojčat větší počet svých občanů, podle oznámení příbuzných a přátel na horkou linku ministerstva zahraničí. Dnes je pohřešovaných 10-15.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zahraničí Jan Kavan řekl Českému rozhlasu, že v jedné chvíli ten počet hledaných přesahoval 100. "Nyní jsme na čísle zhruba 10-15 a máme stále silnější dojem na základě faktů, které máme k dispoizici, že ani jeden z nich nezahynul při těch teroristockých útocích, že jde o lidi, kteří se dlouhodobě svým příbuzným neozvali. Je možné, že řada z nich pracuje v USA ilegálně nebo mají jiný důvod, proč se neozývají. Samozřejmě jsme i nadále ve styku s americkými úřady. Ale podle zprávy našeho konzulátu v New Yorku musím konstatovat, že je nepravděpodobné, že někdo z nich při teroristickém útoku zahynul."

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme