V Ústí bude o soudce méně

Ústí nad Labem bude mít o soudce méně. Do důchodu koncem dubna odchází soudkyně Hana Vondráčková. Původně měla soudit do konce roku. Poté, co ji ministr spravedlnosti Pavel Němec poslal před kárný senát Nejvyššího soudu, se rozhodla odejít dřív. Ministr viní Vondráčkovou z nečinnosti ve sporu o zajištění kontaktu syna s jeho otcem Lubošem Paterou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudnictví

soudnictví | Foto: Alena Palečková

Ministerstvo spravedlnosti podle svého mluvčího Petra Dimuna bude špatnou práci soudců postihovat dál. "Samozřejmě kárná řízení v minulosti byla a samozřejmě vůči soudcům budou. Určitě bych to nehodnotil jako nějakou kampaň. Nicméně pravda je, že pan ministr Němec při nástupu jasně řekl, že bude pravomoci, které mu zákon umožňuje vůči soudců a kontrolní pravomoci vůči soudcům, využívat maximálně a bude v tomto směru nestřídmý."

Je to krátce po tom, co ve čtvrtek Němec odvolal kvůli podobnému případu šéfku Okresního soudu Praha-západ Marii Drahokoupilovou. Za obě soudkyně se postavila Liga lidských práv, která podrobně sleduje případy tzv. Štrasburských otců. Její psycholožka Alena Uváčiková Radiožurnálu řekla, že protestuje proti jednání ministra Pavla Němce. "Je zjevné, že pan ministr neodůvodněně podléhá tlaku takzvaných Štrasburských otců v čele s panem Paterou. Možná by si měl pan ministr ověřit, jakým způsobem pan Patera a otcové, které kolem sebe sdružuje, sami prodlužují soudní jednání svými stížnostmi, podjatostmi, trestními oznámeními. Skutečně se chovají tak, že soudci nemohou ve věci samotné rozhodovat."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme