Václav Klaus bude jezdit ve voze Škoda Superb

Prezident Václav Klaus na Pražském hradě slavnostně převzal automobil Škoda Superb. Po dlouhých letech bude tedy prezident jezdit ve voze domácí výroby. Je to černý metalízový benzínový šestiválec s obsahem 2,8 a s pětistupňovou automatickou převodovkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus u nového vozu | Foto: Michal Kamaryt

Václav Klaus při setkání prohlásil, že sám má s auty značky Škoda bohaté zkušenosti a že se s nimi rád setkává i v zahraničí:"Když jezdím po světě při prezidentských návštěvách, tak jako vždy se potěšíte, kolik zjistíte že tam jezdí škodovek. Třeba v Řecku tvoří třetinu policejních vozů škodovky - a ten pocit je dobrý, opravdu, já ho mám," řekl s úsměvem prezident.

"Jsem pro signály tohoto typu. Nedovedu si představit, že by italský politik jezdil v jiném autě než v italském, francouzský politik v jiném autě než francouzském a německý politik v jiném autě než německém."

Vůz představil šéf mladoboleslavské škodovky Vratislav Kulhánek :"Je to Superb s obsahem motoru 2,8 ve verzi elegance. Jsou tam některé prvky navíc, které si přál pan prezident." Jaké doplňky to jsou? Například přípojka na telefon, ovládaní rádia ze zadního sedadla, vysílačka nebo pracovní stolek.

Klausův předchůdce Václav Havel jezdil v Mercedesu S-600, jeho choť Dagmar ve stejné značce ale typu S-320. Toto auto nyní používá Livia Klausová. Premiér Vladimír Špidla jezdí ve vozech Audi A8.

Milan Kopp, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme