Vedení ČSSD vyškrtlo Palase a Němce z kandidátky

Předsednictvo sociální demokracie vyřadilo exministra zemědělství Jaroslava Palase z volitelného místa moravskoslezské kandidátky a poslance Oldřicha Němce z kandidátky na Liberecku. Palasovi premiér a volební lídr ČSSD Jiří Paroubek klade za vinu nevýhodný prodej státního podílu v potravinářské firmě Setuza, Němcovi pak vyčítá jeho kritiku Michala Krause, který čelí takzvané kakaové aféře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Palas a a Oldřich Němec | Zdroj: ČTK

Vyškrtnutí exministra zemědělství navrhl premiér Jiří Paroubek. Palasova kandidatura by podle něj byla riskantní vzhledem k tomu, že se stále vyšetřuje kauza Setuzy. "Pokud je podáno trestní oznámení v případě PGRLF, že je tam určité podezření, že se mohlo stát, že někdo zanedbal své povinnosti, nebo dokonce postupoval protiprávně, někdo z těch pracovníků PGRLF, může to samozřejmě nějakým způsobem dopadnout na Jaroslava Palase."

Exministr Palas ale tvrdí, že nic nezanedbal. Podle něj je to politická persekuce jeho osoby za kritiku bývalého premiéra a předsedy strany Stanislava Grosse v souvislosti s privatizací Unipetrolu. Proti rozhodnutí předsednictva je připraven se bránit.

V případě poslance Oldřicha Němce předsednictvo ČSSD chtělo podle Paroubka naznačit, že končí legrace, když je volební kampaň. "Že se nebude nikdo vyjadřovat k určité kauze, pokud o ní něco neví. A Oldřich Němec o ní nic nevěděl, nicméně se velice autoritativně vyjadřoval na adresu poslance Krause." Poslanec Němec byl na nevolitelném místě liberecké kandidátky.

Blanka Černá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme