Veřejnost má poprvé možnost sledovat soud s Vladimírem Hučínem

U Okresního soudu v Přerově dnes výslechem svědků pokračuje čtyřdenní hlavní líčení v případu bývalého příslušníka BIS Vladimíra Hučína. Podle předsedy senátu Michala Jelínka bylo předvoláno více než 15 svědků z řad civilistů. Senát proto včera rozhodl, že jednání bude veřejné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Hučín (vpravo) | Zdroj: ČTK

"Hlavní líčení bude zpřístupněno veřejnosti. Budou probíhat výslechy dalších svědků, kteří už nebudou hovořit o utajovaných skutečnostech. Dále budeme vyslýchat znalce, kteří v přípravném řízení zpracovávali znalecký posudek na pana obžalovaného. Jedná se o znalce z oboru zdravotnictví, kteří zpracovávali znalecký posudek na pana obžalovaného v době, kdy byl ještě umístěn ve vazební věznici," řekl Jelínek.

Jak Jelínek dodal, soud je připraven na zvýšený zájem veřejnosti: "Hlavní líčení probíhá v jedné z našich dvou největších jednacích síní. Což znamená, že kapacita je dostačující. Samozřejmě justiční stráž je připravena zasáhnout v okamžiku, kdy by to bylo nutné. Kdyby veřejnost rušila průběh jednání, mohlo by dojít k tomu, že by jednací síň mohla být vyklizena. Tak, jak se tomu v minulosti už jednou stalo."

Podle státního zástupce měl známý antikomunista v době svého působení u BIS vyvolávat v lidech pocit ohrožení levicovým extremismem, přechovávat tajné materiály, neoprávněně shromažďovat osobní data a nelegálně držet zbraně a výbušniny.

Jana Zemková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme