Veřejnost má poprvé možnost sledovat soud s Vladimírem Hučínem

U Okresního soudu v Přerově dnes výslechem svědků pokračuje čtyřdenní hlavní líčení v případu bývalého příslušníka BIS Vladimíra Hučína. Podle předsedy senátu Michala Jelínka bylo předvoláno více než 15 svědků z řad civilistů. Senát proto včera rozhodl, že jednání bude veřejné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Hučín (vpravo)

Vladimír Hučín (vpravo) | Zdroj: ČTK

"Hlavní líčení bude zpřístupněno veřejnosti. Budou probíhat výslechy dalších svědků, kteří už nebudou hovořit o utajovaných skutečnostech. Dále budeme vyslýchat znalce, kteří v přípravném řízení zpracovávali znalecký posudek na pana obžalovaného. Jedná se o znalce z oboru zdravotnictví, kteří zpracovávali znalecký posudek na pana obžalovaného v době, kdy byl ještě umístěn ve vazební věznici," řekl Jelínek.

Jak Jelínek dodal, soud je připraven na zvýšený zájem veřejnosti: "Hlavní líčení probíhá v jedné z našich dvou největších jednacích síní. Což znamená, že kapacita je dostačující. Samozřejmě justiční stráž je připravena zasáhnout v okamžiku, kdy by to bylo nutné. Kdyby veřejnost rušila průběh jednání, mohlo by dojít k tomu, že by jednací síň mohla být vyklizena. Tak, jak se tomu v minulosti už jednou stalo."

Podle státního zástupce měl známý antikomunista v době svého působení u BIS vyvolávat v lidech pocit ohrožení levicovým extremismem, přechovávat tajné materiály, neoprávněně shromažďovat osobní data a nelegálně držet zbraně a výbušniny.

Jana Zemková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme