Za vraždu v Jevanech hrozí muži výjimečný trest. Tělo našli policejní psi 44 metrů pod hladinou

Kriminalisté obvinili muže z vraždy ženy, se kterou žil v Jevanech u Prahy. Její ostatky našli ve Slapské přehradě v hloubce 44 metrů. S pátráním pomohli policejní psi, specialisté na vyhledávání těl, kteří tělo dokázali najít desítky metrů pod hladinou. A také sonar a dron.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriminalisté za pomoci sonaru Kongsberg detekovali místo nálezu těla

Kriminalisté za pomoci sonaru Kongsberg detekovali místo nálezu těla | Zdroj: Policie ČR

Devětatřicetiletý muž skončil ve vazbě. „Kriminalisté sdělili zadrženému obvinění ze čtyř trestných činů, kdy nejzávažnějším z nich je vražda ze zištného důvodu,“ informoval mluvčí pražských policistů Jan Daněk. V případě odsouzení mu hrozí patnáct až dvacet let odnětí svobody nebo výjimečný trest.

Muž podle kriminalistů zavraždil začátkem února ženu, se kterou žil ve vile v Jevanech u Prahy. A rozřezané tělo zatížené v pytlech hodil z mostu do Slapské přehrady. Z jejího účtu později zmizel 1,5 milionu korun.

Když kriminalisté zjistili, že tělo ženy se má nacházet někde ve Slapské přehradě, povolali na pomoc speciálně vycvičené psy. „Přesné místo jim pak označili služební psi Pita a Akim. To jsou specialisté na vyhledávání mrtvol, kteří je dokážou najít, i když jsou ukryté několik desítek metrů pod hladinou,“ popsal Daněk.

Psi se svým psovodem pátrali ze člunu na vodní hladině a hlasitým štěkáním dokázali označit místo pod Živohošťským mostem, kde se mrtvola nacházela. „Čeští psi jsou podle všeho jediní na světě, kteří dokážou najít mrtvolu pod hladinou v takové hloubce,“ upozornil policejní mluvčí.

Policejní potápěči následně s pomocí sonaru Kongsberg určili přesné místo, kde by se tělo ženy mělo nacházet. Vytipovaná oblast byla následně prozkoumána dronem středočeských policistů, který je určený pod vodní hladinu. Při potvrzení nálezu ostatků byl pod hladinu vyslán brněnský potápěč, který tělo vyzvedl nad hladinu,“ uzavřel Daněk.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme