Výbuch plynu v Praze zranil pět dělníků

Jednou z nejrušnějších ulic v Praze - Evropskou třídou - v pátek ráno otřásl výbuch plynu. Na svědomí má pět zraněných slovenských dělníků, tři z nich skončili na jednotce intenzivní péče. Explozi zavinili pravděpodobně sami stavební dělníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plynové potrubí | Foto: Huap Choon

"Dnes ráno došlo v Praze 6 v Evropské ulici k výbuchu plynového potrubí v objektu stavby. Potrubní rozvod byl zřejmě poškozen v důsledku prováděných zemních prací těžkou technikou," řekla Radiožurnálu mluvčí pražské policejní správy Daniela Razimová.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Razimová: Výbuch plynu

Při následném požáru museli hasiči uhasit hořící střechu sousední budovy a nyní se šetří příčiny exploze. Zraněno bylo celkem pět lidí, tři z nich těžce.

"Bylo přijato celkem pět pacientů, z nichž jsou tři těžce zranění, kteří momentálně leží na jednotce intenzivní péče. V jednom případě se jednalo o třetí stupeň popálení, kdy byly zasaženy i dýchací cesty," sdělila Radiožurnálu Zuzana Sadílková z tiskového oddělení vinohradské nemocnice. Další dva muži byli popáleni na dvaceti procentech těla, což představuje druhý stupeň popálení. Zbývající dva muži, kteří utrpěli jen lehčí zranění, už byli z nemocnice propuštěni.

K neštěstí došlo na stavbě administrativního centra. Jak na místě zjistil náš reportér Michal Fila, plyn ze staré poničené přípojky se v jedné z budov hromadil pravděpodobně už od včerejška.

Podle mluvčí Pražské plynárenské Dagmar Hartmanové pracovníci stavební firmy porušili nízkotlakou plynovou přípojku, zřejmě se jí pokusili neodborně opravit. Plyn unikal delší dobu, kumuloval se a explodoval. Plynárenská společnost navíc šetří, zda nešlo o odběr plynu načerno.

Milan Kopp, Petr Doležel, Marika Táborská, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme