Zaměstnanec GE Capital Bank zpronevěřil milióny

Celkem 124 milióny korun zpronevěřil zaměstnanec společnosti GE Capital Bank. Odhalila to koncem března pravidelná vnitřní kontrola v bance. Pracovník zneužil svá přístupová práva a milióny se pokusil převést na své soukromé účty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího banky Jana Hainze ale klienti GE Capital Bank tento případ nijak nepocítí. "Případ se žádným způsobem nedotkne klientských účtů a nedojde k žádnému ohrožení vkladů klientů v naší bance. Rovněž se tento případ žádným způsobem neodrazí v hospodářských výsledcích za rok 2001, které jsme minulý týden zveřejnili," ubezpečil Heinz.

Policisté podezřelého pracovníka banky dnes po poledni zadrželi, obvinili z krádeže a vrchní státní zastupitelství navrhlo jeho vzetí do vazby. Hrozí mu až 12 let vězení.

Jak v České televizi potvrdila mluvčí policejního prezídia Ivana Zelenáková, policie už ví, kam ukradené peníze banky směřovaly. "Policii se podařilo zadokumentovat, kam byly odcizené peníze investovány a krátce poté, co byl muž obviněn, začalo také zajišťování tohoto hmotého a nehmotného majetku," dodala mluvčí. Muž podle ní převedl část peněz na bankovní účty včetně zahraničních a nakupoval vily, byty či luxusní auta.

Martin Hromádka, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme