Zeman věří v další pokles nezaměstnanosti

Premiér Miloš Zeman věří, že bude pokračovat další mírný pokles míry nezaměstnanosti. Jak připomněl na dnešní tiskové konferenci vlády, míra nezaměstnanosti klesla v říjnu na 8,5 procenta ze zářijových 8,8 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zeman také přivítal dnes zveřejněné dobré výsledky průmyslové výroby za září. „Jsem rád, že po 11 měsících pokračuje pozitivní trend růstu,“ řekl doufaje, že obdobně příznivě dopadnou i výsledky ve stavebnictví. Ty zveřejní Český statistický úřad zítra. Dnes statistici oznámili, že průmysl rostl v září ve srovnání se stejným měsícem loňského roku o 3,7 procenta, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů o 8,1 procenta. V srpnu dosáhl český průmysl letos nejlepšího výsledku, když se zvýšil meziročně o 11 procent. Letošní září mělo o dva pracovní dny méně než loni a naopak letos v srpnu byl počet pracovních dní o jeden den vyšší.

Zeman připomněl, že pozitivní trend v průmyslu byl zbrzděn „neuváženým rozhodnutím poslanecké sněmovny“ zavést tři nové svátky. Jen ředitel společnosti Škody Auto Vratislav Kulhánek Zemana podle jeho slov informoval o miliardových škodách, které tím jeho podniku vznikly.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme