Zeman věří v další pokles nezaměstnanosti

Premiér Miloš Zeman věří, že bude pokračovat další mírný pokles míry nezaměstnanosti. Jak připomněl na dnešní tiskové konferenci vlády, míra nezaměstnanosti klesla v říjnu na 8,5 procenta ze zářijových 8,8 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Zeman také přivítal dnes zveřejněné dobré výsledky průmyslové výroby za září. „Jsem rád, že po 11 měsících pokračuje pozitivní trend růstu,“ řekl doufaje, že obdobně příznivě dopadnou i výsledky ve stavebnictví. Ty zveřejní Český statistický úřad zítra. Dnes statistici oznámili, že průmysl rostl v září ve srovnání se stejným měsícem loňského roku o 3,7 procenta, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů o 8,1 procenta. V srpnu dosáhl český průmysl letos nejlepšího výsledku, když se zvýšil meziročně o 11 procent. Letošní září mělo o dva pracovní dny méně než loni a naopak letos v srpnu byl počet pracovních dní o jeden den vyšší.

Zeman připomněl, že pozitivní trend v průmyslu byl zbrzděn „neuváženým rozhodnutím poslanecké sněmovny“ zavést tři nové svátky. Jen ředitel společnosti Škody Auto Vratislav Kulhánek Zemana podle jeho slov informoval o miliardových škodách, které tím jeho podniku vznikly.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme