Znovu blokáda přechodů

Od dnešní 15. hodiny je zablokováno všech osm hraničních přechodů mezi Rakouskem a jižními Čechami. Krátce po 15:00 deset rakouských odpůrců jaderné elektrárny Temelín uzavřelo také devátý rakousko - český hraniční přechod Vratěnín - Drosendorf. Blokáda se tak přesunula i na jihomoravský úsek hranic s Rakouskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mimo provoz jsou v důsledku blokády hraniční přechody Fratres-Slavonice, Grametten-Nová Bystřice, Neunagelberg-Halámky, Gmünd-České Velenice, Pyhrabruck-Nové Hrady, Wullowitz-Dolní Dvořiště, Weigetschlag-Studánky a Guglwald-Přední Výtoň. Provoz byl přerušen i na přechodu Vratěnín-Drosendorf.

Organizátoři protestních akcí zatím nic nezměnili na stanovisku, že blokády budou v souladu s povolením rakouských úřadů pokračovat až do pondělního večera. Konkrétně na hraničních přechodech Wullowitz-Dolní Dvořiště, Weigetschlag-Studánky a Guglwald-Přední Výtoň skončí v 19:00 a na hraničních přechodech Gmünd-České Velenice, Neunagelberg-Halámky, Pyhrabruck-Nové Hrady, Grametten-Nová Bystřice a Fratres- Slavonice ve 22:00.

Policie zároveň doporučuje, aby cestující v době blokády rakousko-českých hraničních přechodů využili přechodů do Německa. V jihomoravském úseku hranice s Rakouskem je sedm silničních přechodů. Od zítřejšího rána chtějí aktivisté zablokovat přechody Mitterelzbach-Hnanice, Kleinhaugsdorf-Hatě a Laa an der Thaya- Hevlín. V neděli ráno pak uzavřou zbývající přechody Drassenhofen-Mikulov, Reinthal-Poštorná a Schrattenberg-Valtice, čímž bude česko-rakouská hranice zcela neprůjezdná.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme