Američané chtějí zdvojnásobit odměnu za dopadení bin Ládina

Washington chce zdvojnásobit výši odměny za informaci, která pomůže dopadnout Usámu bin Ládina. Informuje o tom časopis Time s tím, že dosud bylo na šéfa teroristické sítě Al-Káida bylo vypsáno 25 milionů dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Spojené státy se snaží dopadnout iniciátora teroristických útoků na New York a Washington z 11. září 2001 již tři roky, ale zatím bezvýsledně. Nepomohly ani akce amerických jednotek v afghánských horách nebo podél hranice s Pákistánem, kde se údajně ukrýval.

Podle časopisu Time oznámí Bílý dům zdvojnásobení odměny koncem února na základě zákona, který Kongres přijal v listopadu. V současnosti již ministerstvo zahraničí zahájilo údernou informační kampaň, která by měla pomoci vystopovat "nepřítele číslo jedna" Spojených států.

V nejrozšířenějších pákistánských novinách například otisklo inzeráty nabízející odměny nejen za bin Ládina, ale i za jeho zástupce Ajmána Zavahrího a šéfa Talibanu mully Umara. Inzeráty zatím vyvolaly příliv v průměru 12 odpovědí denně, které jsou postupně prověřovány. V Iráku vedla odměna 30 milionů dolarů k dopadení Saddáma Husajna.

Martin Hromádka, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme