Američtí vědci oznámili průlom ve výzkumu kmenových buněk

Vědci ze tří amerických výzkumných pracovišť oznámili, že se jim podařilo vypěstovat kmenové buňky pro léčení nemocí bez použití lidských embryí. Objev by v konečných důsledcích mohl vést k uzákonění výzkumu, který před několika měsíci vetoval prezident George Bush.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kmenové buňky

Kmenové buňky | Foto: www.orionbiosolutions.com

Američtí vědci vyprodukovali kmenové buňky ze tkání myší. Získané kmenové buňky se přesto chovají velmi podobně jako stejný materiál z lidských embryí.

Podle vědců z University Johna Hopkinse, Harvardského institutu a z Columbia University v New Yorku jde o revoluční objev. Může totiž řešit vážný morální problém, zda pro výzkum obětovat odložené lidské zárodky.

Kmenové buňky jsou potřebné pro léčení Parkinsonovy nemoci a dalších závažných chorob. Američtí vědci teď budou imitace kmenových buněk propojovat s lidskými tkáněmi.

Alexandr Pícha, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme