Barak odsoudil původce teroristického výbuchu v Tel Avivu

Izraelský premiér rozhodně odsoudil dnešní teroristický výbuch v autobusu v Tel Avivu, při němž bylo podle nejnovějších zpráv zraněno 13 lidí. Zároveň ale podle agentury Reuters dodal, že mu to nezabrání v úsilí dosáhnout mírové dohody s Palestinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Ani takové podlé útoky proti nevinným civilistům nás nezastraší. Nadále budeme pokračovat v rozhodné válce proti terorismu. Stejně jako v minulosti, i nyní dopadneme útočníky a lidi, kteří za nimi stojí v pozadí,“ uvedl Barak. Dnešní pumový útok na jedné z nejrušnějších uliv Tel Avivu je třetí přímo na území Izraele od 28. září, kdy propukly krvavé palestinské-izraelské střety. Při nich bylo zabito přes 340 osob a další tisíce lidí byly zraněny.

V posledních čtyřech dnech nebyli hlášeni žádní mrtví, což je v posledních krvavých týdnech ojedinělý jev, i když ve středu po sobě palestinští ozbrojenci a izraelští vojáci na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy stříleli. Incidenty se obešly bez obětí.

Odpoledne islámské protiizraelské hnutí Hamas podle agentury AFP charakterizovalo výbuch v Tel Avivu jako „odpověď na izraelskou agresi“, aniž by případ nějak blíže objasnilo, nebo se k atentátu přihlásilo.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme