Bin Ládin mohl mít prsty v programech pro NATO

Teroristická organizace Al-Káida mohla být ve styku s americkou firmou, která dodává software pro NATO. Oznámily to americké televizní stanice CNN a Fox News. Po nočním zátahu federálních agentů v jedné z renomovaných high-tech firem v americkém státě Massachusetts jsou známy zatím jen kusé informace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Alexandr Pícha

Podle zpravodajství zmíněných televizních stanic dodávala společnost P-tech software nejen do Severoatlantické aliance, ale také americkému letectvu, námořnictvu a FBI. Po nočním zásahu v sídle firmy nedaleko Bostonu nebyl nikdo zatčen, ale o zjištěné skutečnosti se zajímá i Bílý dům.

Podle dosavadních informací mohla mít firma finanční vazby na saudskoarabské obchodníky, kteří jsou podezřelí ze spojení s Al-Káidou. Zároveň se zkoumá tok peněz do muslimských charitativních organizací. Společnosti P-tech veškerá obvinění ze spojení s Usámou bin Ládinem nebo Al-Káidou popírá.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme