Blízkovýchodní summit pokračuje

Po několikahodinové přestávce bylo ráno obnoveno jednání účastníků summitu v egyptském Šarm aš-Šajchu o řešení násilných střetů mezi Izraelci a Palestinci. Prezident USA Bill Clinton se sešel s egyptským prezidentem Husním Mubarakem a se šéfem Palestinců Jásirem Arafatem. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na vysoko postavený palestinský zdroj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Bílého domu Jake Siewert upřesnil, že Clinton jednal s Mubarakem mezi čtyřma očima asi dvacet minut před příchodem Arafata. Americký prezident vedl včera večer a převážnou část noci intenzívní rozhovory s izraelským premiérem Ehudem Barakem a Jásirem Arafatem bez zjevných konkrétních výsledků.

Cílem jednání summitu je dospět k řešení nynějšími násilnostmi vyhrocené situace na palestinských autonomních územích. Při střetech mezi Izraelci a Palestinci od 28. září, kdy nepokoje vypukly, zahynulo na 100 lidí, převážně Palestinců.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme