Blízkovýchodní summit pokračuje

Po několikahodinové přestávce bylo ráno obnoveno jednání účastníků summitu v egyptském Šarm aš-Šajchu o řešení násilných střetů mezi Izraelci a Palestinci. Prezident USA Bill Clinton se sešel s egyptským prezidentem Husním Mubarakem a se šéfem Palestinců Jásirem Arafatem. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na vysoko postavený palestinský zdroj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Bílého domu Jake Siewert upřesnil, že Clinton jednal s Mubarakem mezi čtyřma očima asi dvacet minut před příchodem Arafata. Americký prezident vedl včera večer a převážnou část noci intenzívní rozhovory s izraelským premiérem Ehudem Barakem a Jásirem Arafatem bez zjevných konkrétních výsledků.

Cílem jednání summitu je dospět k řešení nynějšími násilnostmi vyhrocené situace na palestinských autonomních územích. Při střetech mezi Izraelci a Palestinci od 28. září, kdy nepokoje vypukly, zahynulo na 100 lidí, převážně Palestinců.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme