VIDEO: Protržení důlní nádrže v Brazílii zaznamenaly kamery. Záchranáři i po týdnu hledají přes 200 lidí

Kolaps důlní odpadní nádrže u města Brumadinho v Brazílii natočily průmyslové kamery. Záběry, na nichž je vidět, jak bahno postupně pohlcuje jídelnu i okolní domy, v pátek uveřejnila televize Bandeirantes. K neštěstí došlo 25. ledna a brazilští záchranáři od té doby pátrají po obětech.

Brazílie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po svahu se krátce po protržení valily tisíce tun zeminy, pod kterými skončily budovy, auta nebo třeba i motorový vlak plný horníků.

Pracovníci dolu obědvali, když je pohřbila záplava bahna. Protržení nádrže v Brazílii má už 84 obětí

Číst článek

Hasiči oblast dále prohledávají. Živá nalézají akorát zvířata. „Našli jsme opuštěné psy a ptáky. Tak zachraňujeme alespoň je,“ řekl agentuře AP hasič Leoncio Valverdes.

V bahně je podle úřadů více než dvě stě pohřešovaných, šance na přežití je prý ale nulová. Mrtvých záchranáři zatím našli 110.

Nádrž spravovala společnost Vale, která trvá na tom, že dodržela všechny platné předpisy. Brazilská vláda firmě zmrazila majetek, který má jít na odklízení škod. Policie kvůli neštěstí zatkla pět lidí.

Záchranáři si týden od tragédie připomněli společnou mší pod širým nebem.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme