Britové deportovali do Prahy další skupinu azylantů

Britové nám opět vracejí neúspěšné žadatele o azyl. Odpoledne vzlétlo z Londýna letadlo s devětadvaceti Romy. Počet lidí, kteří byli nuceni tímto způsobem britské území opustit, tak stoupl na sto pět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jedna z deportovaných žen | Foto: ČTK

Podle mluvčího britského ministerstva vnitra bylo tentokrát na palubě speciálu 29 neúspěšných žadatelů o azyl, včetně 14 dětí. Předseda Evropské romské federace Ladislav Baláž, který datum dnešní deportace předpověděl na základě rozhovorů s Romy v Británii, soudí, že nový systém souvisí s plastickými průkazy totožnosti - elektronickými kartičkami, které jsou žadatelům o azyl vystavovány. Žadatelé jsou vyzýváni, aby se dostavili v konkrétní dobu na britské ministerstvo vnitra, a pak jsou připravováni na odlet. Předem však nevědí přesně kdy a v jakém počtu budou vráceni do vlasti.

Ve Spojeném království požádalo o politický azyl od začátku letošního roku více než 650 občanů České republiky. Kvůli stále stoupajícímu počtu žadatelů britská vláda přistoupila k hromadným leteckým deportacím těch, kteří při azylovém řízení neuspějí. Při předcházející deportaci bylo zvláštním letadlem minulý pátek vráceno do Prahy 48 lidí.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme