Britská policie žádá větší pravomoci při zacházení s osobami podezřelými z terorismu

Podezřelé balíčky v parku v západní části Londýna odpálili britští policisté. Jejich obsah možná souvisí s náložemi, které použili útočníci při čtvrtečním pokusu o další atentát v metru a autobusu. Britská policie současně volá po větších pravomocech při zadržování osob podezřelých z terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté vyslýchají svědky na Hackney Road v Londýně | Foto: ČTK/AP

Policie žádá, aby mohla bez oficiálního obvinění vyslýchat podezřelé z terorismu devadesát dní. Opatření by prý pomohlo v boji proti terorismu. Policisté mají už teď příkaz zabíjet osoby, které jsou podezřelé ze sebevražedných atentátů.

"Nemá smysl střílet do hrudi, protože tam nejspíš bude bomba. Také není k ničemu střílet jinam na tělo, protože při pádu na zem terorista nálož odpálí. Jedinou cestou je v takovém případě střelba do hlavy," tvrdí šéf Scotland Yardu Ian Blair, který se omluvil za to, že britští policisté v pátek omylem zabyli právě střelbou do hlavy nevinného člověka. 27letý Brazilec Jean Charles de Menezes se prý choval podezřele a nereagoval na příkazy.

Brazílie požaduje vysvětlení celého incidentu od britských úřadů. "Je jasné, že byl zabit mírumilovný a nevinný člověk. I když je Brazílie s Velkou Británií a s kýmkoliv jiným v boji proti terorismu naprosto solidární, musíme chránit životy nevinných lidí," řekl šéf brazilské diplomacie Amorim.

Klára Stejskalová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme