Britská policie žádá větší pravomoci při zacházení s osobami podezřelými z terorismu

Podezřelé balíčky v parku v západní části Londýna odpálili britští policisté. Jejich obsah možná souvisí s náložemi, které použili útočníci při čtvrtečním pokusu o další atentát v metru a autobusu. Britská policie současně volá po větších pravomocech při zadržování osob podezřelých z terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté vyslýchají svědky na Hackney Road v Londýně | Zdroj: ČTK

Policie žádá, aby mohla bez oficiálního obvinění vyslýchat podezřelé z terorismu devadesát dní. Opatření by prý pomohlo v boji proti terorismu. Policisté mají už teď příkaz zabíjet osoby, které jsou podezřelé ze sebevražedných atentátů.

"Nemá smysl střílet do hrudi, protože tam nejspíš bude bomba. Také není k ničemu střílet jinam na tělo, protože při pádu na zem terorista nálož odpálí. Jedinou cestou je v takovém případě střelba do hlavy," tvrdí šéf Scotland Yardu Ian Blair, který se omluvil za to, že britští policisté v pátek omylem zabyli právě střelbou do hlavy nevinného člověka. 27letý Brazilec Jean Charles de Menezes se prý choval podezřele a nereagoval na příkazy.

Brazílie požaduje vysvětlení celého incidentu od britských úřadů. "Je jasné, že byl zabit mírumilovný a nevinný člověk. I když je Brazílie s Velkou Británií a s kýmkoliv jiným v boji proti terorismu naprosto solidární, musíme chránit životy nevinných lidí," řekl šéf brazilské diplomacie Amorim.

Klára Stejskalová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme