Bush přivítal v Bílém domě Václava Havla

Americký prezident George Bush a jeho žena Laura přivítali v Bílém domě manžele Havlovi. George Bush pozval bývalého českého prezidenta na večírek věnovaný nadcházejícím narozeninám dramatika Williama Shakespeara, kde ho představil, jako svého přítele. Havel je už třetí týden na studijním pobytu ve washingtonské Kongresové knihovně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům na jaře | Foto: Miroslav Konvalina

Na programu středečního společenského večera v Bílém domě byla moderní variace na Shakespearovu hru , "Mnoho povyku pro nic". Havlovi měli mezi hosty prvního páru Ameriky nejčestnější místa. Bývalý český prezident seděl při večeři vedle Laury Bushové a Dagmar Havlová dostala místo po boku George Bushe.

Na večírku, na který neměli přístup novináři, bylo, podle diplomatických zdrojů Českého rozhlasu, asi 60 lidí. Mezi nimi také guvernér státu New York George Pattaki, umělci a přátelé Bushových.

"Prezident Bush je člověk, který možná je populární v Americe, nebo alespoň u části Američanů, protože je to člověk, který si na nic nehraje. Je obyčejný a oni to z něho cítí. Je bezprostřední, zajímají ho běžné starosti lidí," přiblížil pocity z návštěvy Bílého domu Václav Havel.

Václav Havel se během svého pobytu ve Washingtonu setkal také například s Madelaine Albrightovou, Zbygniewem Brzezinskym a bývalými velvyslanci Stapletonem a Shattuckem.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme