Česko zatím pomoc do Ameriky nepošle

Česká republika zatím do oblastí Spojených států postižených hurikánem Katrina humanitární pomoc posílat nebude. Pomoc ve výši pětadvacet milionů korun, kterou tento týden schválila vláda, Američané využijí podle potřeby zřejmě až v dalších týdnech, řekl dnes novinářům premiér Jiří Paroubek po setkání s velvyslancem USA v Praze Williamem Cabanissem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé bojují o jídlo přivezené do New Orleans | Zdroj: ČTK

Prezident George Bush dnes ve Washingtonu zdůraznil, jak si váží nabízené pomoci ze zahraničí. Na tiskové konferenci pak ministryně zahraničí Condoleezza Riceová zdůraznila, že lidé chápou, jak je situace komplikovaná. Prioritou je nyní evakuace New Orlenas a tomu se také podřizují další aktivity. Američané ale stále vyhodnocují, co si z nabízené zahraniční pomoci vybrat nyní a co nechat na později.

Ministryně Riceová jako důkaz pokroku uvedla, že v postižené oblasti už přistálo dvacet letadel se zahraniční pomocí. Spojené státy spolupracují v komplexní operaci se zástupcem pro řešení katastrof OSN.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme