pomoc

| ČRo |Zprávy z domova

Stále víc Čechů se obrací na Bílý kruh bezpečí. Přibývá hlavně obětí stalkingu

Kvůli domácímu násilí policie vykázala v prvním pololetí z bytu celkem 672 násilníků. Vyplývá to z údajů spolku Bílý kruh bezpečí. Ta už 25 let pomáhá v Česku obětem kriminality. Nejčastěji se na ni lidé obracejí právě kvůli násilí. Podle prezidentky spolku Petry Vitoušové ale přibývá i počet takzvaného stalkingu, tedy nebezpečného pronásledování.

| ČTK, ČRo, Zdeněk Novák |Zprávy ze světa

Syrská opozice bude jednat o míru, jen pokud Rusko ukončí bombardování země

Syrská opozice přijede na mírová jednání, jen pokud Rusko ukončí bombardování oblastí ovládaných povstalci. Oznámil to zástupce opozičních skupin podporovaných Saúdskou Arábií Rijád Hidžáb. Před začátkem druhého kola rozhovorů 25. února by se podle povstalců také měla zlepšit humanitární situace na územích, na která útočí vládní vojska.

|Jaromír Marek |Zprávy ze světa

Do nepálské vesnice Selang dorazí pomoc ze sbírky ČRo, děti dostanou zimní bundy

Společnost Člověk v tísni dnes do nepálské vesnice Selang přiveze poslední část materiálu, určenou pro více než devět stovek domácností. Pomoc je možná díky sbírce Českého rozhlasu Pomáhejte s námi Nepálu. 905 domácností už dostalo balíky vlnitého plechu na stavbu provizorních obydlí, stejně tak panty, hřebíky, dráty a další stavební materiál. Dnes přivezou nákladní auta do vesnice 1107 dětských zimních bund. Distribuci zdržel katastrofální nedostatek pohonných hmot v Nepálu.