Filipínský prezident Estrada ztrácí spojence

Filipínského Josepha Estradu dnes opustili dva jeho významní spojenci. Předseda Senátu Franklin Drilon a předseda Sněmovny reprezzentantů Manuel Villar oznámili, že vystupují z Estradovy strany Boj nacionalistického filipínského lidu kvůli obvinění prezidenta, že přijímal milióny dolarů od ilegálních provozovatelů hazardních her.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Villar kromě toho prohlásil, že podepíše žádost o sesazení prezidenta Estrady a že to kromě něho učiní dalších 40 členů strany. "Krize již eskalovala k bodu, že hrozí paralýza vlády A zhroucení ekonomiky. Nemůžeme si dovolit, aby se to stalo, protože to by jenom zvýšilo obtíže našeho lidu," prohlásil Villar.

Ze strany LAMMP vystoupila rovněž senátorka Anna Dominique Cosetengová. Podle informací z úředních míst se prý chystá odstoupit také všech pět Estradových ekonomických poradců.

Zdá se, že filipínskému prezidentovi nijak nepomohlo to, že ve čtvrtek nabídl uspořádání referenda o tom, zda má setrvat ve svém úřadu, a prohlásil, že očistí své jméno.

Guvernér jedné provincie obvinil Estradu, že získal přes 11,4 miliónu dolarů od provozovatelů hazardních her a z daní z tabáku. Vyvinula se z toho nejhorší politická krize v nejnovějších dějinách Filipín, která měla destruktivní vliv i na finanční trhy v Manile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme