Filipínský prezident Estrada ztrácí spojence

Filipínského Josepha Estradu dnes opustili dva jeho významní spojenci. Předseda Senátu Franklin Drilon a předseda Sněmovny reprezzentantů Manuel Villar oznámili, že vystupují z Estradovy strany Boj nacionalistického filipínského lidu kvůli obvinění prezidenta, že přijímal milióny dolarů od ilegálních provozovatelů hazardních her.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Villar kromě toho prohlásil, že podepíše žádost o sesazení prezidenta Estrady a že to kromě něho učiní dalších 40 členů strany. "Krize již eskalovala k bodu, že hrozí paralýza vlády A zhroucení ekonomiky. Nemůžeme si dovolit, aby se to stalo, protože to by jenom zvýšilo obtíže našeho lidu," prohlásil Villar.

Ze strany LAMMP vystoupila rovněž senátorka Anna Dominique Cosetengová. Podle informací z úředních míst se prý chystá odstoupit také všech pět Estradových ekonomických poradců.

Zdá se, že filipínskému prezidentovi nijak nepomohlo to, že ve čtvrtek nabídl uspořádání referenda o tom, zda má setrvat ve svém úřadu, a prohlásil, že očistí své jméno.

Guvernér jedné provincie obvinil Estradu, že získal přes 11,4 miliónu dolarů od provozovatelů hazardních her a z daní z tabáku. Vyvinula se z toho nejhorší politická krize v nejnovějších dějinách Filipín, která měla destruktivní vliv i na finanční trhy v Manile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme