Francie se obává výhrůžek Usámy bin Ládina

Francie bere vážně výhružky Usámy bin Ládina. Vůdce teroristické organizace Al-Káidy v nahrávce v katarské televizi Al-Džazíra tvrdí, že únos pěti Francouzů souvisí s nespravedlivým zacházením s muslimy ve Francii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Nejhledanější terorista světa navíc vzkázal, že se Francie nebude cítit bezpečná, dokud nestáhne své vojáky s Afghanistánu. Ani vláda ani Elysejský palác k těmto výhružkám nezaujaly oficiálně žádné stanovisko.

Ministr vnitra Brice Hortefeux prohlásil v Parlamentu, že pokud je nahrávka pravá, potvrzuje to, že Francii opravdu hrozí nebezpečí teroristického útoku.

Zvýšená bezpečnostní opatření platí ve Francii už od 11. září. V Paříži procházejí kolem světoznámých památek jako je Notre Dame a Eiffelova věž vojenské hlídky se samopaly. Jednání z únosci ze severoafrické Al-Káidy, která drží na území Mali sedm rukojmí z toho pět Francouzů zatím nikam nepokročila.

Jan Pokorný, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme