Francie se obává výhrůžek Usámy bin Ládina

Francie bere vážně výhružky Usámy bin Ládina. Vůdce teroristické organizace Al-Káidy v nahrávce v katarské televizi Al-Džazíra tvrdí, že únos pěti Francouzů souvisí s nespravedlivým zacházením s muslimy ve Francii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Nejhledanější terorista světa navíc vzkázal, že se Francie nebude cítit bezpečná, dokud nestáhne své vojáky s Afghanistánu. Ani vláda ani Elysejský palác k těmto výhružkám nezaujaly oficiálně žádné stanovisko.

Ministr vnitra Brice Hortefeux prohlásil v Parlamentu, že pokud je nahrávka pravá, potvrzuje to, že Francii opravdu hrozí nebezpečí teroristického útoku.

Zvýšená bezpečnostní opatření platí ve Francii už od 11. září. V Paříži procházejí kolem světoznámých památek jako je Notre Dame a Eiffelova věž vojenské hlídky se samopaly. Jednání z únosci ze severoafrické Al-Káidy, která drží na území Mali sedm rukojmí z toho pět Francouzů zatím nikam nepokročila.

Jan Pokorný, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme